KAS NAUJO - DRUSKININKŲ DISKUSIJŲ FORUMAS “ATLIEKŲ TVARKYMAS – 2013”

KAS NAUJO - DRUSKININKŲ DISKUSIJŲ FORUMAS “ATLIEKŲ TVARKYMAS – 2013”

 

Šiandien prasidėjęs Druskininkų forumas didelio dėmesio mūsų verslui nežada, tačiau bendrųjų klausimų spektre esantys gamintojo/importuotojo atsakomybės teisiniai aspektai, dėmesys korupcijai šioje srityje ir mūsų partnerių UAB „Žalvaris“ pasiūlyta parama dalyvavimui, padėjo apsispręsti.

Jubiliejinis renginys prasidėjo apžvelgiant nueitą kelią, prisimenant jo organizatorius ir dalyvius, aktualias diskusijas ir nuveiktus darbus, bei pasiektus rezultatus. Malonu buvo išgirsti ir Demontuotojų asociacijos vardą tarp Druskininkų forumui svarbių ir pasižymėjusių organizacijų. Nuoširdus AČIŪ mūsų asociacijos nariams, partneriams ir rėmėjams, be Jūsų šių malonių ir jau istorija tapusių akimirkų nebūtų.

Į jubiliejinį forumą užsiregistravo ir susirinko rekordinis dalybių skaičius, daugiau kaip 250 dalyvių, tarp jų Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūros, Regioninių aplinkos apsaugos departamentų (RAAD), savivaldybių, regioninių atliekų tvarkymo centrų (RATC) ir kiti specialistai. Forumo dalyvius ir svečius pasveikino bei produktyvaus darbo palinkėjo LR Aplinkos ministras p. V. Mazuronis, LRS  nariai.

Pagrindinės Diskusijų forumo temos koncentravosi į komunalinių atliekų tvarkymo aktualijas ir esančias bei kylančias problemas šioje srityje. Iškilus grėsmei, kad ES skirta parama (450 mln. €) biosklaidžių atliekų išskyrimui iš komunalinių atliekų srauto gali būti neįsisavinta, šiuo klausimu susirūpinta aukščiausiame lygyje. Mūsų verslui tiesioginės įtakos ši sritis gal ir neturės, tačiau kaip Šalies piliečius palies, galimas atliekų surinkimo ir tvarkymo pabrangimas, ką jau bekalbėti apie gręsiančias baudas iš ES, kurias mokės visi mokesčių mokėtojai. Diskusijų forumą pradėjęs LR Aplinkos ministras p. V. Mazuronis savo pranešimą pagrindinai skyrė šiai temai.

Po kavos pertraukos prasidėjusi Diskusijų forumo dalis žadėjo įdomių dalykų ir nenuvylė. Pranešėjai, tarp kurių buvo žinomi teisininkai, asocijuotų verslo struktūrų atstovai, moderatoriai, tarp kurių buvo LRS nariai ir tarptautiniai ekspertai – su nerimu vertino ir kritikavo šiuo metu veikiančią gamintojų/importuotojų atsakomybę. Mūsų keliamas nepasitenkinimas, dėl transporto priemonių gamintojų/importuotojų atsakomybės, dar didesnį nepasitenkinimą kelia pakuotės, elektronikos, apmokestinamų gaminių tvarkytojų tarpe. Susirinkusieji vienareikšmiškai pasmerkė GIA vykdomą „kanceliarinę atliekų tvarkymo“ veiklą, siūlė griežtinti licencijuotų organizacijų veiklos kontrolę. Buvo dar drąsesnių pasiūlymų – įvesti valstybinį reguliavimą ir atsisakyti organizacijų paslaugų. Šią diskusiją moderavo įvairių institucijų atstovai, tarp jų buvo ir STT, Mokesčių atstovai. Pasinaudojus proga, jiems uždavėme klausimą, mums visiems rūpima tema, dėl transporto priemonių importuotojų mokamų lėšų, suprantama, kad atsakymo negavome, tačiau klausimas sudomino atitinkamas institucijas.

Po pietų diskusijų tema koncentravosi į valstybinę atliekų tvarkymo strategiją 2014-2020  metams, savivaldybių vaidmenį atliekų tvarkymo veikloje, tarptautinę patirtį šioje srityje.

Pirmos dienos diskusijos užsitęsė gerokai už numatytos darbotvarkės ir Diskusijų forumo moderatorė p. Lina Šleinotaitė-Budrienė paskelbė pirmos darbo dienos pabaigą ir pakvietė susirinkusius į tradicinę vakarienę „Kolonados“ restorane. Vakaro metu vyko neformali diskusija, pasikeitimas nuomonėmis, susirinkusiems koncertavo grupė „Rondo“.

 

 

Partneriai